30.9 C
Nitra
nedeľa, 13 augusta, 2023

A. Kromka: M. Černák si skutok prípravy vraždy S. Klaus-Volzovej vymyslel

Na doživotie odsúdený viacnásobný mafiánsky vrah Alojz Kromka, prezývaný Čistič, nevie nič o príprave vraždy bývalej spoločníčky exriaditeľa TV Markíza Pavla R. Sylvie Klaus-Volzovej. Podľa neho sa takýto skutok ani nestal a vymyslel si ho banskobystrický bos Mikuláš Černák. Vypovedal tak vo štvrtok pred senátom Okresného súdu (OS) Bratislava II, ktorý kauzu pojednáva.
      Objasnil, že na jeseň 1997 išiel za Milošom Kaštanom do Černákovej firmy v Banskej Bystrici. „Pavol R. s Černákom sa rozprávali o nejakom probléme, ktorý mal Černák vyriešiť,“ priblížil. Černák sa podľa neho smial, že Pavol R. sa určite ešte raz vráti a že ho dá postrašiť pápayovcami a takto vytiahne z neho 10 miliónov slovenských korún.
      „Ani raz som nepočul, žeby tam počas stretnutia zaznelo meno Klaus-Volzová. Čo sa týka skutku prípravy jej vraždy, o ničom neviem. Taký skutok sa ani nestal a Černák si to vymyslel. Zlomil Kaštana, aby spolupracoval, pretože Kaštanovi predtým pripísali päť vrážd. Černák sa aj mňa začiatkom roku 2018 snažil ovplyvňovať, keď som sa s ním stretol na vychádzke vo väzení,“ vypovedal Kromka. Ako uviedol, bývalého riaditeľa TV Markíza vtedy osobne nepoznal.
      „S Černákom som mal v rokoch 1997 – 1998 normálny vzťah. Teraz nemáme žiaden vzťah. Stal sa z neho kajúcny ‚šmejd‘,“ povedal prokurátorovi Úradu špeciálnej prokuratúry (ÚŠP). Priznal, že keď za ním prídu vyšetrovatelia, vypovedá aj v neprospech Černáka.
      Zo štyroch obžalovaných na štvrtkový proces eskortovali len v kauze televíznych zmeniek odsúdeného Pavla R. Ostatní dali súhlas svojim obhajcom na pojednávanie v neprítomnosti.
      Vypovedať by malo okrem Kromku ďalších päť svedkov. V kauze prípravy vraždy Klaus-Volzovej figuruje ako hlavný obžalovaný Pavol R., bos skupiny sýkorovcov Róbert Lališ prezývaný Kýbel, Černák a jeho spoločník Kaštan.

Zdroj: TASR

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články